logo stowarzyszenia kalkulator lacznikow ikonka
Jedna Misja
wiele
działań
2020-12-04
VII Międzynarodowa Konferencja ETICS - nowy termin! Zapraszamy 9-10 września 2021 r.

9-10 września 2021 roku w Ożarowie Maz. odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS, corocznego spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Wydarzenie jest głównym miejscem debaty polskiej branży ociepleń, które z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników z kraju, jak i z zagranicy. Uczestników przyciąga wysoki poziom wystąpień plenarnych oraz atrakcyjna i aktualna tematyka podejmowana na konferencji. W tym roku wiodącym tematem będzie rola ociepleń na drodze do neutralności klimatycznej i ekologicznej gospodarki, do których dąży Unia Europejska.

Jak podkreśla dr inż. Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, po 11 grudnia 2019 roku nową strategię wzrostu gospodarczego w krajach UE może wyznaczyć Europejski Zielony Ład. Jego celem jest przekształcenie UE w sprawiedliwe i prosperujące społeczeństwo, żyjące w nowoczesnej, zasobooszczędnej i konkurencyjnej gospodarce, która w 2050 roku osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto. – Co ważne, założenia Europejskiego Zielonego Ładu oddzielają wzrost gospodarczy od wykorzystania zasobów naturalnych. Trudno zatem wyobrazić sobie skuteczne przestawienie gospodarek i społeczeństw krajów unijnych na nowe tory bez udziału branży ociepleniowej – wskazuje prezes Michalak.

Szef SSO zwraca też uwagę, że wyznaczony przez Komisję Europejską nowy cel, by Europa stała się pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu, oznacza zmiany oraz konieczność zweryfikowania i w wielu przypadkach zredefiniowania dotychczasowych postaw. – W nowej sytuacji warto zadać fundamentalne dla branży pytanie: po co ocieplamy? Zapraszam wszystkich zainteresowanych postępem, wzrostem gospodarczym i rozwiązywaniem problemów związanych z klimatem i środowiskiem naturalnym. Będziemy rozmawiać o najważniejszym zadaniu, jakie stoi przed naszym pokoleniem. Tak jak każdego roku, na naszym spotkaniu padnie też wiele innych pytań – zapowiada prezes Stowarzyszenia i pomysłodawca Międzynarodowej Konferencji ETICS.

Podczas tegorocznej konferencji firmowanej przez SSO podjęte zostaną następujące zagadnienia:
* Europejski Zielony Ład,
* zrównoważony rozwój a ewolucja europejskich zasad wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych,
* charakterystyki środowiskowe ETICS,
* bezpieczeństwo pożarowe nowoczesnych elewacji,
* badania rozprzestrzeniania ognia w dużej skali,
* projekt zrównoważonego domu w klimacie zwrotnikowym suchym,
* odporność ETICS na wzrost glonów jako cecha ich trwałości,
* wykorzystanie materiałów rozbiórkowych,
* ochrona ptaków w budynkach podczas prac renowacyjnych elewacji,
* przyszłość Construction Products Regulation,
* nadzór rynku budowlanego w 2019 roku.

Bieżące informacje dotyczące VII Międzynarodowej Konferencji ETICS dostępne są na stronie internetowej www.konferencjaetics.com.pl.