logo stowarzyszenia kalkulator lacznikow ikonka
RELACJE
PEŁNE
ENERGII
2020-03-05
Branża ociepleń na rzecz neutralności klimatycznej – przed debatą na forum VII Międzynarodowej Konferencji ETICS

7-8 maja 2021 roku w Ożarowie Maz. odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS, corocznego spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Wydarzenie jest głównym miejscem debaty polskiej branży ociepleń, które z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników z kraju, jak i z zagranicy. Uczestników przyciąga wysoki poziom wystąpień plenarnych oraz atrakcyjna i aktualna tematyka podejmowana na konferencji. W tym roku wiodącym tematem będzie rola ociepleń na drodze do neutralności klimatycznej i ekologicznej gospodarki, do których dąży Unia Europejska.

Jak podkreśla dr inż. Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, po 11 grudnia 2019 roku nową strategię wzrostu gospodarczego w krajach UE może wyznaczyć Europejski Zielony Ład. Jego celem jest przekształcenie UE w sprawiedliwe i prosperujące społeczeństwo, żyjące w nowoczesnej, zasobooszczędnej i konkurencyjnej gospodarce, która w 2050 roku osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto. – Co ważne, założenia Europejskiego Zielonego Ładu oddzielają wzrost gospodarczy od wykorzystania zasobów naturalnych. Trudno zatem wyobrazić sobie skuteczne przestawienie gospodarek i społeczeństw krajów unijnych na nowe tory bez udziału branży ociepleniowej – wskazuje prezes Michalak.

Szef SSO zwraca też uwagę, że wyznaczony przez Komisję Europejską nowy cel, by Europa stała się pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu, oznacza zmiany oraz konieczność zweryfikowania i w wielu przypadkach zredefiniowania dotychczasowych postaw. – W nowej sytuacji warto zadać fundamentalne dla branży pytanie: po co ocieplamy? Zapraszam wszystkich zainteresowanych postępem, wzrostem gospodarczym i rozwiązywaniem problemów związanych z klimatem i środowiskiem naturalnym. Będziemy rozmawiać o najważniejszym zadaniu, jakie stoi przed naszym pokoleniem. Tak jak każdego roku, na naszym spotkaniu padnie też wiele innych pytań – zapowiada prezes Stowarzyszenia i pomysłodawca Międzynarodowej Konferencji ETICS.

Podczas tegorocznej konferencji firmowanej przez SSO podjęte zostaną następujące zagadnienia:
* Europejski Zielony Ład,
* zrównoważony rozwój a ewolucja europejskich zasad wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych,
* charakterystyki środowiskowe ETICS,
* bezpieczeństwo pożarowe nowoczesnych elewacji,
* badania rozprzestrzeniania ognia w dużej skali,
* projekt zrównoważonego domu w klimacie zwrotnikowym suchym,
* odporność ETICS na wzrost glonów jako cecha ich trwałości,
* wykorzystanie materiałów rozbiórkowych,
* ochrona ptaków w budynkach podczas prac renowacyjnych elewacji,
* przyszłość Construction Products Regulation,
* nadzór rynku budowlanego w 2019 roku.

Bieżące informacje dotyczące VII Międzynarodowej Konferencji ETICS oraz formularz rejestracyjny dla uczestników dostępne są na stronie internetowej www.konferencjaetics.com.pl.

Informacja o Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) jest organizacją branżową polskich producentów systemów ETICS i ich komponentów. Misją stowarzyszenia jest propagowanie kompleksowych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących trwałość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie upowszechnia standardy prawidłowego wykonawstwa i nadzoru prac ociepleniowych oraz eksploatacji systemów ociepleń.

Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń European Association for ETICS (EAE), a w 2017 roku – współorganizatorem i gospodarzem IV Europejskiego Forum ETICS w Warszawie. Od 2014 roku SSO organizuje coroczną Międzynarodową Konferencję ETICS, największe w Polsce forum łączące środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń.

Więcej informacji: Systemyocieplen.pl, Twitter.com/SSO_ocieplenia, Konferencjaetics.com.pl.

Kontakt dla mediów:

Justyna Kozińska-Górecka

Rzecznik prasowy Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

JGKG Warsztat Komunikacji

Tel. +48 795 448 735

Email: j.kozinskagorecka@systemyocieplen.pl